(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
  • Українська

ХІРУРГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ І КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ З ХВОРИМИ

ХІРУРГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ І КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ З ХВОРИМИ

kmkl4

У житті кожної людини є різні періоди, особливо важко вона переносить драматичні моменти, пов’язані з важкою хворобою, що несе небезпеку для життя. Такі ситуації приходять несподівано й неочікувано.

У мою сім’ю музикантів прийшло горе – моя дружина Лісецька Ольга Михайлівна раптово захворіла (часткова шлункова непрохідність), потрібна була термінова операція.

Ольгу Михайлівну привезли до четвертої лікарні м. Києва через декілька тижнів, коли болі ставали все більш нестерпними. 26 серпня лікарня прийняла хвору. Хірург, доктор медичних наук Чибісов Леонід Павлович, оглянувши її, заявив категорично – операція буде на третій день, відкладати неможливо: це небезпечно для життя. Коли дружина і я сказали, що боїмося, доктор посміхнувся і відповів: я також боюся. У цих щирих словах ми відчули високу культуру лікаря у спілкуванні з хворими, його співчуття до нас та надію на щасливе завершення лікування. Операція відбулася на третій день (28 серпня), вона була складною. Після операції Леонід Павлович був схвильований і навіть збуджений. Тригодинне оперування – це справжня хірургічна творчість. Лікар сказав мені такі слова: я видалив все непотрібне. Це означало, що зараз загрози для життя немає.

Через день дружину перевезли з реанімації до палати. На щоденному обході Леонід Павлович знову був суворий і впевнений у своїх діях. Він зробив приписи для медсестер і дав рекомендації щодо харчування хворої, вона мусить відновлювати свої сили, набирати вагу. Крапельниці й уколи, з одного боку, і дієтичне харчування, з другого, робили своє: хвора відчувала щоденне поліпшення. Відзначимо пильну увагу палатного лікаря Євгенії Анатолівни Гережі, чітку роботу медичної сестри Заболотної Валентини Миколаївни, яка вправно і майстерно ставила крапельниці (їх було багато); чуйне ставлення до хворої чергових медсестер, які роблять уколи й вечірні крапельниці тощо. Це Юлія Блищик, медбрат Роман та інші (на жаль, не всі прізвища називаю через поспіх).

У хірургічному відділенні № 2, яким керує лікар Бойко Андрій Михайлович, працює багато мед- працівників, що мають досвід і важливо, що вони служать медичній справі: лікувати і виліковувати хворих, полегшувати їхні страждання. У цьому ми вбачаємо не лише виконання своїх професійних обов’язків, а й культуру взаємостосунків медичних працівників із хворими. Медсестри точно виконували вказівки лікарів, їхні щоденні приписи для кожного хворого.

В хірургії № 2 четвертої лікарні постійно підтримується чистота, лікарняний порядок. Вологе прибирання палат, коридорів та інших приміщень – тричі на добу, чисто всюди. Не лише серед медсестер, а й серед санітарок переважна більшість – це ті, хто любить свою роботу, серед них є люди з досвідом, тривалим стажем, і головне – з добрим серцем. Вони вболівають за хворих, посміхаються до них, радіють поліпшенню їхнього здоров’я, співчувають їм. Санітарки, прибираючи коридори, палати, знаходять лагідні слова для хворих. Це відбувається, на мою думку, через прагнення відповідати рівню культури спілкування з хворими в хірургічному відділенні № 2. У хворих складається враження, що це їхні нові друзі.

Таке доброзичливе ставлення лікарів, медсестер та санітарок до хворих формує атмосферу хірургічного відділення №2 як професійно-впевнену, щиро людяну й культурну. Хворі, своєю чергою не напружуються, не нервують, а стають спокійними і вірять у силу медицини, професіоналізму медперсоналу. Думаю, що налагодження добрих людських контактів є чи не найголовнішим після фаховості медиків, що працюють тут.

Степан ЛІСЕЦЬКИЙ,
кандидат мистецтвознавства, педагог

 

https://www.facebook.com/uakizh/

Наші лікарі

Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

Директор
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач ІІ терапевтичного відділення
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувач центру розсіяного склерозу
sl1

Солярик Сергій Олександрович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Заступник головного лікаря з медичних питань
123

Бутирін Сергій Олексійович

Завідувач операційного відділення

Ми знаходимся