Банк пуповинної крові, інших тканин і клітин людини
ВАС ВІТАЄ БАНК ПУПОВИННОЇ КРОВІ, ІНШИХ ТКАНИН І КЛІТИН ЛЮДИНИ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ № 4
Смікодуб Олександр Олександрович – завідувач відділення
Окремий структурний підрозділ «Банк пуповинної крові, інших тканин і клітин людини» Київської міської клінічної лікарні № 4 створений на виконання наказу Департаменту охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12 лютого 2014 року № 94, з урахуванням погоджувального листа Міністерства охорони здоров`я України від 08 лютого 2014 року № 3.21-34/4/4053, з метою забезпечення надання висококваліфікованої медичної допомоги з використанням клітинних технологій в місті Києві.
«Банк пуповинної крові, інших тканин і клітин людини» Київської міської клінічної лікарні № 4 має ліцензію АЕ № 271516 від 31.12.13 року на Діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ України (діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини).
Історія Банку починається з 1994 року, коли, за наказом Міського управління охорони здоров’я Києва на базі Київської міської клінічної лікарні № 4 була створена перша в Україні “Клініка клітинної терапії”.
В рамках виконання планової лікувальної роботи працівниками лікарні накопичено двадцятирічний досвід використання препаратів на основі стволових клітин для лікування ряду важких хронічних захворювань. Отримано ряд патентів, розроблені та затверджені Міністерством Охорони Здоров’я України методичні рекомендації, зокрема: «Етичні питання та норми та стандарти роботи з ембріональними тканинами людини». При лікуванні ряду важких захворювань з використанням клітинних технологій були досягнуті позитивні результати, які є зараз недосяжними при використанні інших сучасних методів лікування.
Зараз співробітники лікарні мають позитивний досвід, який дозволяє максимально ефективно лікувати з використанням клітинних технологій наступні захворювання і стани:
І. Неврологічний профіль: Гостре та транзиторне порушення мозкового кровообігу та його наслідки; травматичні ураження головного та спинного мозку; енцефалопатія різної етіології; хвороба Паркінсона; хвороба Альцгеймера; деменція різного походження; бічний аміотрофічний склероз; розсіяний склероз; спинальні м’язеві атрофії; м’язеві дистрофії; дитячій церебральний параліч; затримка психо-моторного розвитку; аутизм.
ІІ. Терапевтичний профіль:
- Захворювання серцево-судинної системи: гіпертонічна хвороба та симптоматичні артеріальні гіпертензії; гострі та хронічні форми ішемічної хвороби серця; кардіоміопатії; хронічна серцева недостатність;
- Захворювання периферійних судин: облітеруючий ендартеріїт та атеросклероз нижніх кінцівок; ішемія кінцівок; синдром та хвороба Рейно;
- Хвороби ендокринної системи: цукровий діабет 1 та 2 типу; тиреоідити;
- Захворювання опорно-рухової системи: остеоартроз; системний остеопороз; наслідки переломів та дефекти кісток;
- Імунодефіцитні стани: СНІД; вторинні імунодефіцити (в т.ч. після проведення хіміо- та променевої терапії онкологічних захворювань);
- Захворювання шкіри: опіки; косметичні дефекти;
- Захворювання шлунково-кишкового тракту: хронічні гепатити, цирози печінки, хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт, хронічний панкреатит;
- Гематологічні захворювання: анемії різного ґенезу, онкологічні та апластичні захворювання крові;
- Проблеми старіння;
- Синдром хронічної втоми;
- Ревматологічні захворювання: СЧВ, ревматоїдний артрит, ССД, реактивні артрити, системний остеопороз;
- Захворювання органів дихання: ХОЗЛ, бронхіальна астма, пневмофіброз;
- Захворювання сечовидільної системи: хронічна ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит, хронічний пієлонефрит.
Контактний телефон відділення: 249-78-28