Безкоштовні
БЕЗОПЛАТНІ ПОСЛУГИ В ПРОГРАМІ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ 2024
Програма медичних гарантій (ПМГ) – це перелік медичних послуг та ліків, які держава гарантує українцям безоплатно. Оплачує ці медичні послуги для громадян Національна служба здоров’я України (НСЗУ) напряму лікарням, укладаючи з ними договір.
Кожен громадянин, незалежно від рівня доходів, соціального статусу, місця реєстрації, може отримати безоплатно однаковий обсяг медичних послуг в будь-якій лікарні країни, яка має договором з НСЗУ. Це головні принципи Програми медичних гарантій – універсальність та екстериторіальність.
ПМГ-2024 складається з 44 пакетів медичних послуг, які охоплюють усі види та рівні медичної допомоги:
– Екстренна медична допомога
– Первинна медична допомога (первинна медична допомога, супровід і лікування хворих на туберкульоз, супровід і лікування осіб з психічними розладами)
– Послуги в сфері громадського здоров’я (діагностика та лікування ВІЛ, туберкульозу в стаціонарних умовах, психіатрична допомога в стаціонарних умовах, замісна підтримувальна терапія)
– Амбулаторні послуги (профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах, ведення вагітності, стоматологічна допомога, послуги з раннього виявлення онко, лікування методом гемодіалізу, лікування методом перитонеального діалізу)
– Стаціонарні послуги (стаціонарна медична допомога з та без проведення хірургічних операцій, лікування онкологічних захворювань)
– Пріоритетні стаціонарні послуги (Медична допомога при пологах, допомога новонародженим у складних неонатальних випадках, медична допомога при інфарктах та інсультах)
– Реабілітаційна допомога (реабілітація немовлят, які народилися передчасно або хворими протягом перших трьох років життя, стаціонарна та амбулаторна реабілітація дорослих та дітей)
– Паліативна допомога (стаціонарна та мобільна)
– Лікування безпліддя ( Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro))
– Трансплантація
НСЗУ закуповує медичні послуги в державних, комунальних і приватних медзакладах для всіх українців і наша мета полягає в тому, щоб пацієнт знав про гарантований державою обсяг послуг і правила отримання медичної допомоги, а надавач – розумів свої можливості і відповідальність.
Дізнатися, які заклади мають договір із НСЗУ можна на аналітичній панелі (дашборді) “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”
Правила отримання медичної допомоги за Програмою медичних гарантій для всіх однакові.
Доступ до більшості безоплатних послуг відкривається через декларацію з лікарем первинної медичної допомоги: сімейним лікарем, терапевтом або педіатром для дитини. У разі необхідності лікар створить електронне направлення на консультацію до лікаря- спеціаліста, обстеження тощо. З направленням пацієнт може вільно обирати заклад, в якому пройти обстеження чи лікування.
Однак електронне направлення не потрібне для отримання екстреної медичної допомоги. А також при зверненні до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, педіатра або лікаря, у якого пацієнт перебуває під наглядом із хронічним захворюванням.
Щороку перелік безоплатних медичних послуг деталізується та розширюється в інтересах пацієнтів.