(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
  • Українська

Клініко-діагностична лібораторія

Шалюта Наталія Іванівна – завідувач відділення

 

Клініко-діагностична лабораторія розташована на 1-му поверсі адміністративного корпусу КМКЛ № 4.

Компетентність, високий рівень професійної кваліфікації співробітників лабораторії та оснащеність сучасним лабораторним обладнанням дає змогу виконувати широкий спектр досліджень.

  • Гематологічні дослідження: окрім загальних аналізів крові з підрахунком лейкоцитарної формули, також проводиться підрахунок ретикулоцитів, визначення LE-клітин (діагностика системного червоного вовчаку), а також дослідження «товстої краплі» на малярію.
  • Клінічні дослідження: сечі (загальний аналіз, за методами Нечипоренка та Зимницького), фекалій на копрограму та наявність яєць гельмінтів, мокротиння (цитологічні та на КСБ), дуоденального вмісту тощо.
  • Біохімічні дослідження: на рівні з достатньо розповсюдженими показниками (печінкові та ниркові проби, рівень глюкози в крові, коагулограма), також проводиться визначення ліпідограми, амілази крові, електролітів крові, дослідження кислотно-лужної рівноваги, а також тропоніновий тест ( експрес-діагностика інфарктів міокарда),
  • Імунологічні дослідження: наразі в лабораторії проводиться тільки визначення антитіл до вірусів гепатитів А, В (HВsAg, HВcorIgM) та С. Але найближчим часом планується значне розширення спектру досліджень та налагодження методик визначення антитіл до гельмінтів, TORCH-інфекції, боррелій (в тому числі имуноблоту), а також дослідження імунного статусу (імунограма).
  • Бактеріологічні дослідження. КДЛ має в своєму складі добре організований за всіма нормами чинного законодавства бактеріологічний відділ, в якому виконується значна кількість різноманітних видів досліджень мікрофлори людини з визначенням антибіотикограми: клінічного матеріалу (матеріал з зіву, носу, вух, очей, урогенітального тракту, сечі і т.д.), дослідження на крапельні інфекції (дифтерія, менінгококова інфекція), дослідження на кишкову групу інфекцій (патогенна та умовно-патогенна мікрофлора, дисбіоз кішківника, тифо-паратифозна група, холера тощо). Крім цього, проводяться санітарно-бактеріологічні дослідження змивів з об᾿єктів зовнішнього середовища, атмосферного повітря закритих приміщень, носійство патогенного стафілокока, матеріалу на стерильність (включаючи операційне поле та руки хірургів).
  • Дослідження методом ПЛР.

З метою удосконалення специфічної лабораторної діагностики у лікарні нещодавно відкрито відділ ПЛР-досліджень КДЛ. Керівник відділу – лікар-бактеріолог вищої категорії Бондарчук Ольга Леонідівна. Новий підрозділ організований за усіма вимогами діючої нормативної документації та забезпечений необхідним сучасним обладнанням та тест-системами для проведення досліджень на високому рівні діагностики. Метод ПЛР застосовується для безпосереднього виявлення генетичного матеріалу  таких збудників інфекційних хвороб, як ВІЛ, віруси гепатитів В,С (генотипування тощо), кліщові інфекції (борелії, анаплазми, ерліхії), інфекції урогенітального тракту (хламідії, мікоплазми, гонококи та інше), крапельні інфекції (збудники грипу та ГРВІ, хламідії та мікоплазми пневмонії), туберкульозу, віруси герпесів всіх типів, токсоплазми, блідої трепонеми, опортуністичних інфекцій (пневмоцист, криптококів), парадонтопатогенів. В основі методу ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) лежить принцип багатократного збільшення числа копій (ампліфікація) специфічної ділянки ДНК, характерної для досліджуваного збудника. Детекція продуктів ампліфікації проводиться по «кінцевій точці» та у режимі «реального часу». Метод має дуже високий рівень чутливості та специфічності, дозволяє швидко (1-2 доби) отримати адекватний результат із різноманітного клінічного матеріалу (кров, ліквор, урогенітальний матеріал, слина, грудне молоко, біоптати та інше).

Щорічно КДЛ приймає участь у проведенні зовнішнього контролю якості виконання лабораторних досліджень Українським Референс–центром з клінічної лабораторної діагностики та метрології за програмою МПР (міжлабораторні порівняння результатів вимірювань).

Для пацієнтів, що знаходяться на лікуванні в стаціонарі лікарні, всі лабораторні дослідження, призначені лікарем, виконуються безкоштовно.

Контактний телефон відділення: 249-78-42

 

Наші лікарі

Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

Директор
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач ІІ терапевтичного відділення
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувач центру розсіяного склерозу
sl1

Солярик Сергій Олександрович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Заступник головного лікаря з медичних питань
123

Бутирін Сергій Олексійович

Завідувач операційного відділення

Ми знаходимся