(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
 • Українська

Лабораторія

l1

Михайлов Олександр Вікторович – завідувач відділення

 

Клініко-діагностична лабораторія розташована на 2-му поверсі адміністративного корпусу КМКЛ № 4.

Готовність до проведення тестування, експрес-діагностики та інших спеціальних лабораторних досліджень при підозрі, для підтвердження або встановлення – інфекційних захворювань відповідно до галузевих стандартів в сфері охорони здоров’я. Проведення профілактичних, діагностичних , епідеміологічних лабораторних досліджень на сучасному обладнанні, висококваліфікованими професіоналами. Лабораторія щорічно приймає участь та отримає високі оцінки в програмах зовнішньої оцінки контролю якості.
Лабораторія є учасником Дозорного епідеміологічного нагляду (ДЕН) та Central Asian and European Surveillance of Antimicrobial Resistance.

 • Гематологічні дослідження: окрім загальних аналізів крові з підрахунком лейкоцитарної формули, також проводиться підрахунок ретикулоцитів, визначення LE-клітин (діагностика системного червоного вовчаку), а також дослідження «товстої краплі» на малярію.
  Дослідження сечі – автоматичний аналізатор з визначенням біохімічних показників та мікроскопії.
  Дослідження калу та копрограма.
  Цитоморфологічні дослідження.
  ВІЛ-діагностика.
  Серологічні дослідження.
  Експрес-тести
 • Клінічні дослідження: сечі (загальний аналіз, за методами Нечипоренка та Зимницького), фекалій на копрограму та наявність яєць гельмінтів, мокротиння (цитологічні та на КСБ), дуоденального вмісту тощо.
 • Біохімічні дослідження: на рівні з достатньо розповсюдженими показниками (печінкові та ниркові проби, рівень глюкози в крові, коагулограма), також проводиться визначення ліпідограми, амілази крові, електролітів крові, дослідження кислотно-лужної рівноваги, а також тропоніновий тест ( експрес-діагностика інфарктів міокарда), печінкові проби
  Ниркові проби
  Електроліти
  Білковий обмін.
  Гормональні дослідження та маркери запалення.
  Ліпідограма.
  Коагулограма.
  Кардіомаркери.
 • Імунологічні дослідження: наразі в лабораторії проводиться тільки визначення антитіл до вірусів гепатитів А, В (HВsAg, HВcorIgM) та С. Але найближчим часом планується значне розширення спектру досліджень та налагодження методик визначення антитіл до гельмінтів, TORCH-інфекції, боррелій (в тому числі имуноблоту), а також дослідження імунного статусу (імунограма).
  Імуноферментний аналіз інфекційних захворювань
  Імуноферментний аналіз ракових процесів
  Гормональні дослідження
  Вірусні гепатити
  COVID
  Діагностика анемій
  Діагностика цукрового діабету

 • Бактеріологічні дослідження. КДЛ має в своєму складі добре організований за всіма нормами чинного законодавства бактеріологічний відділ, в якому виконується значна кількість різноманітних видів досліджень мікрофлори людини з визначенням антибіотикограми: клінічного матеріалу (матеріал з зіву, носу, вух, очей, урогенітального тракту, сечі і т.д.), дослідження на крапельні інфекції (дифтерія, менінгококова інфекція), дослідження на кишкову групу інфекцій (патогенна та умовно-патогенна мікрофлора, дисбіоз кішківника, тифо-паратифозна група, холера тощо). Крім цього, проводяться санітарно-бактеріологічні дослідження змивів з об᾿єктів зовнішнього середовища, атмосферного повітря закритих приміщень, носійство патогенного стафілокока, матеріалу на стерильність (включаючи операційне поле та руки хірургів). Діагностика крапельних інфекцій.
  Діагностика кишкових інфекцій.
  Діагностика холери.
  Санбакдослідження.
  Серологічні дослідження.
  Лабораторія є учасником Дозорного епідеміологічного нагляду (ДЕН) та Central Asian and European Surveillance of Antimicrobial Resistance (CAESAR)
 • Дослідження методом ПЛР
  Діагностика інфекційних захворювань:
  COVID
  Гепатити
  Бореліози
  Герпеси
  Папіломавіруси
  Урогенітальні дослідження
  Грип
  Сифіліс
  HIV
  Токсоплазмоз

З метою удосконалення специфічної лабораторної діагностики у лікарні нещодавно відкрито відділ ПЛР-досліджень КДЛ. Новий підрозділ організований за усіма вимогами діючої нормативної документації та забезпечений необхідним сучасним обладнанням та тест-системами для проведення досліджень на високому рівні діагностики. Метод ПЛР застосовується для безпосереднього виявлення генетичного матеріалу  таких збудників інфекційних хвороб, як ВІЛ, віруси гепатитів В,С (генотипування тощо), кліщові інфекції (борелії, анаплазми, ерліхії), інфекції урогенітального тракту (хламідії, мікоплазми, гонококи та інше), крапельні інфекції (збудники грипу та ГРВІ, хламідії та мікоплазми пневмонії), туберкульозу, віруси герпесів всіх типів, токсоплазми, блідої трепонеми, опортуністичних інфекцій (пневмоцист, криптококів), парадонтопатогенів. В основі методу ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) лежить принцип багатократного збільшення числа копій (ампліфікація) специфічної ділянки ДНК, характерної для досліджуваного збудника. Детекція продуктів ампліфікації проводиться по «кінцевій точці» та у режимі «реального часу». Метод має дуже високий рівень чутливості та специфічності, дозволяє швидко отримати адекватний результат із різноманітного клінічного матеріалу (кров, ліквор, урогенітальний матеріал, слина, грудне молоко, біоптати та інше).

Щорічно КДЛ приймає участь у проведенні зовнішнього контролю якості виконання лабораторних досліджень Українським Референс–центром з клінічної лабораторної діагностики та метрології за програмою МПР (міжлабораторні порівняння результатів вимірювань).
Кадри: Михайлов Олександр Вікторович – завідувач
Цуканова Тетяна Миколаївна – ст. лаборант
Загалом 38 співробітників, з яких 15 лікарів та біологів, 17 фельдшерів-лаборантів та лаборантів.
l11

Для пацієнтів, що знаходяться на лікуванні в стаціонарі лікарні, всі лабораторні дослідження, призначені лікарем, виконуються безкоштовно.

Контактний телефон відділення: 249-78-42

 

Наші лікарі

ОВ

Ріполовська Оксана Володимирівна

Засиупник директора з медичної частини
Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

В.О. директора
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач відділенням внутрішніх хвороб
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувачка відділенням демієлінізуючих захворювань нервової системи
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Лікар терапевт

Ми знаходимся