(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
  • Українська

Новітні методи діагностичних досліджень у Київській міській клінічній лікарні № 4

В Київській міській клінічній лікарні №4 (КМКЛ №4) з метою удосконалення специфічної лабораторної діагностики в 2013 р. відкрито відділ ПЛР-досліджень КДЛ. Новий підрозділ організований за усіма вимогами діючої нормативної бази, оснащений необхідним сучасним обладнанням та забезпечений тест-системами для проведення діагностичних досліджень на самому високому рівні.

Метод ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) застосовується в медицині для безпосереднього виявлення генетичного матеріалу таких збудників інфекційних хвороб, як віруси гепатитів В, С, грипу, герпесів, хламідій, мікоплазми, гонококів та багато інших. В основі цього метода покладено принцип багатократного збільшення числа копій (ампліфікація) специфічної ділянки ДНК, характерної для досліджуваного збудника. Детекція продуктів ампліфікації проводиться по «кінцевій точці» та у режимі «реального часу». Метод має дуже високий рівень чутливості та свою специфічність, що дозволяє швидко (протягом 1-2 доби) отримати адекватний результат із різноманітного клінічного матеріалу (кров, ліквор, урогенітальний матеріал тощо).

Під час загострення сезонних епідемічних ситуації з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій відділ ПЛР-досліджень виконував діагностичні дослідження на грип. Завдяки високому професіоналізму та відданості своїй справі працівників відділу ПЛР-досліджень, які працювали понаднормово, а також по суботах та неділях, у КМКЛ №4 протягом останнього погіршення епідситуації було зроблено понад 800 досліджень на грип, чим забезпечено безперервність діагностичного процесу.

Крім того, нащ відділ виконує дослідження кліщів на наявність борелій, що є особливо актуальним у теплий період року, оскільки Україна є ендемічним регіоном по бореліозу (хвороба Лайма). Виявлення збудників у кліщах дозволяє своєчасно розпочати профілактику антибіотиками та попереджає розвиток захворювання.

 

Наші лікарі

Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

Директор
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач ІІ терапевтичного відділення
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувач центру розсіяного склерозу
sl1

Солярик Сергій Олександрович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Заступник головного лікаря з медичних питань
123

Бутирін Сергій Олексійович

Завідувач операційного відділення

Ми знаходимся