(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
  • Українська

Як поєднати наш медичний потенціал з високими технологіями Ізраїлю

Головний лікар Київської міської клінічної лікарні № 4 – Мостепан Тетяна Володимирівна за сприяння Першого медичного центру Тель-Авіву налагодила партнерські стосунки з трьома медичними центрами Ізраїлю. Учасниками першого стажування стали завідуюча  1-го неврологічного відділення Влащук Алла Миколаївна та завідувач відділення відновлювальної ортопедії, кандидат медичних наук Барчина Юрій Михайлович.

IMG_3860

З новітніми методиками та програмами реабілітації хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу та важкими травмами хребта стажери знайомилися в Тель-Авівському медичному  центрі Сураски, приватній клініці Асута та центрі реабілітації Левінштейна. Лікарі  брали участь у групових та індивідуальних заняттях з пацієнтами,  випробували новітнє комп’ютерне оснащення для лікування хворих з паралічами, познайомилися з методиками арт-терапії, лікувального садівництва та навчаннях щодо пристосування хворих до перебування вдома. Особливо уважно лікарі знайомилися з методиками для реабілітації хворих з мовними порушеннями після інсульту та після важких травм головного мозку.

Враховуючи досвід ізраїльських колег, у відділенні запроваджується інтегративний мультидисциплінарний підхід – це коли з одним пацієнтом працюють лікарі різних профілів: ортопед-травматолог,  невропатолог, рефлексотерапевт, а також фахівець з фізичної реабілітації (з вищою освітою). За необхідності залучається також лікар-уролог та інші фахівці. Такий підхід дуже важливий для пацієнтів з порушенням роботи різних систем організму: нервової системи, опорно-рухового апарату, сечостатевої системи, адже серед спинальних пацієнтів бувають й паралізовані. 

IMG_3724

Медицина Ізраїлю – зразок для наслідування

«Оснащення в клініках Ізраїлю викликає велике захоплення! За останнім словом техніки оснащені всі палати – там є багатофункціональні ліжка, біля кожного з них – виведений на екран комп’ютера моніторинг всіх показників гемодинаміки, ну, і звісно, всі умови для комфортного перебування та якомога скорішого одужання пацієнта», – розповідає Юрій Барчина. – «Автоматизована система повністю контролює загальний стан пацієнта. В разі погіршення комп’ютер сигналізує медперсоналу. Всі палати, включаючи й денний стаціонар, оснащені таким сучасним обладнанням. Якщо виникають форс-мажорні обставини, це дозволяє  здійснити реанімаційні заходи прямо в палаті, де все є – і моніторинг, і кисень підведений.

Відділення відновлювальної ортопедії КМКЛ-4 стало першопрохідцем в реабілітації спинальних хворих – воно було першим в Україні (створено в 2000 році). «Колектив має великий досвід і це дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє», – впевнений завідуючий Ю.М.Барчина. До речі, про високу майстерність Юрія Барчини, Юрія Вендоліна, Олександра Швидкого, Каріни Маникіної, Коник Олени; фахівців з фізичної реабілітації-   Правдивої Олени, Вершиніної Наталії, Гізбрехта Дениса, Сагайдак Юрія та багатьох інших працівників цього відділення полюбляють розповідати вдячні пацієнти, яких тут завжди зустрічають з посмішкою.

IMG_3764

«Доцільно наголосити, що протягом останнього року новою адміністрацією багато зроблено для оснащення лікарні новою медичною технікою, і, зокрема, нашого відділення. Після довголітнього очікування операційна нарешті отримала мобільний С-арочний рентген-апарат з телевізійною системою, яка дозволяє здійснювати моніторинг операційного втручання прямо на місці. Наше відділення отримало сучасне реабілітаційне обладнання, зокрема, мотомеди, які дають можливість відновляти рухи в верхніх та нижніх кінцівках у паралізованих хворих, доріжку для ходи з можливостю зменшення ваги тіла та відновлення ходи; системи для витягу шийного та поперекового відділення хребта та інше»

Часто хворі віддають перевагу відділенню відновлювальної ортопедії, адже тут можуть пацієнта не лише прооперувати, але й відразу ж розпочати реабілітаційне лікування – фахівці фізичної реабілітації працюють з пацієнтом в залах лікувальної фізкультури (ЛФК), фізіотерапії і тд. У відділенні лікуються пацієнти з захворюваннями хребта, а також із супутніми патологіями суглобів, нижніх кінцівок – це хвороби, які нерозривно пов’язані з патологіями хребта. За необхідності, здійснюється хірургічне втручання. Саме такий принцип запроваджений у провідних ортопедичних клініках за кордоном.

 

Наші лікарі

Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

Директор
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач ІІ терапевтичного відділення
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувач центру розсіяного склерозу
sl1

Солярик Сергій Олександрович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Заступник головного лікаря з медичних питань
123

Бутирін Сергій Олексійович

Завідувач операційного відділення

Ми знаходимся