(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
  • Українська

З кожним днем у Києві, так і по усій Україні, збільшується кількість захворілих на кір людей

З кожним днем у Києві, так і по усій Україні, збільшується кількість захворілих на кір людей. Захворіти може кожна особа, яка не була раніше вакцинована чи не хворіла в дитинстві. Хоча ми звикли вважати кір звичайною дитячою хворобою, він дуже небезпечний для дорослих. Щороку у світі помирає від кору до 150 тис. людей, переважно дітей до 10 років
Немовлята на кір хворіють рідко, адже з молоком матері вони отримують захисні антитіла. Коли жінка припиняє годування груддю, дитина стає уразливою для кору. Окрім того, до 1 року життя дитина мало контактує з іншими людьми. Саме тому у віці 1 рік починають профілактичне щеплення у дітей, ревакцинація у 6 років. Щеплена дитина на кір не хворіє, або хворіє не важко.

Little girl lying in bed. She obviously painted her self little red dots to pretend having measles. And she also used a lighter to bring up the measured fever up to 40 degress on the thermometer.

Дорослі хворіють на кір тяжче, ніж діти. Випадки кору реєструються протягом усього року, однак, найбільше – холодної пори року. Зараження на кір відбувається повітряно-крапельних шляхом, контагіозність надзвичайно велика – захворіває 95% контактних осіб. Зараження через спільні речі або третіх осіб – неможлива. Заразним є хворий на кір від початкового періоду, до 5-8-го дня від початку висипань у випадку типового перебігу.
Якщо ви не щеплені від кору, то в період підвищеної захворюваності на кір, необхідно уникати масових скупчень людей. Початковий період кору більше нагадує ГРВІ або грип, це самий заразний період, тому слід обмежити спілкування із зовнішнім світом, щоб унеможливити подальше поширення інфекції.
Лікується неускладнений кір за тими ж правилами, що й інші ГРВІ. Але, не займайтесь самолікуванням, що може навіть зашкодити. Щоб вчасно виявити можливі ускладнення, необхідне спостереження лікаря.
Будьте здорові!

Наші лікарі

Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

Директор
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач ІІ терапевтичного відділення
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувач центру розсіяного склерозу
sl1

Солярик Сергій Олександрович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Заступник головного лікаря з медичних питань
123

Бутирін Сергій Олексійович

Завідувач операційного відділення

Ми знаходимся