(044) 270-30-20, (044) 249-78-56
  • Українська

Запалення легенів: що таке пневмонія і чим вона небезпечна

Запалення легенів: що таке пневмонія і чим вона небезпечна

Зараз багато людей ставиться досить спокійно до того, що можуть захворіти на запалення легенів. Часто пневмонія сприймається як наступна стадія після ГРВІ або бронхіту. Подумаєш – похворів, вилікувався. Але раніше до пневмонії ставилися більш серйозно. Коли не було антибіотиків смертність від цієї хвороби становила практично 100 відсотків. Недарма винахід антибіотиків став революцією в медицині.

Антибіотики перевели пневмонію з розряду смертельних захворювань, з летальним результатом, в розряд якщо не банальних хвороб, то, принаймні, таких, з якими можна боротися. Але згідно зі статистикою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), пневмонія стає причиною близько 4 мільйонів смертей у світі. Тому ВООЗ оголосила 12 листопада Всесвітнім днем боротьби з пневмонією.

Що таке пневмонія? Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень, яке локалізується перш за все у альвеолах. У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання. А у хворого на пневмонію у альвеолах накопичуються слиз та рідина, які обмежують надходження кисню.
Причини пневмонії. Збудниками пневмонії найчастіше бувають бактерії, віруси або грибки, що, як правило, передаються при безпосередньому контакті з інфікованими людьми. Бактеріальна інфекція – найчастіше винуватцем бактеріальної пневмонії є: Streptococcus pneumoniae – пневмокок (20-60% випадків); Mycoplasma pneumoniae (5-50%); Chlamydia pneumoniae (5-15% випадків); Haemophilus influenzae (3-10% випадків); Enterobacteriaceae (Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli та ін.) (3-10%); Staphylococcus aureus (3-10% випадків). Вірусна інфекція – найбільш поширені – це вірус грипу, респіраторно-синцитіальний вірус, вірус кору та інші. Грибкова інфекція – збудниками захворювання можуть виступати цвілеві, дріжджоподібні гриби, пневмоцисти.
Симптоми пневмонії.

Найчастіше пневмонія проявляється у вигляді загальної реакції організму на інфекцію, тобто різними симптомами інтоксикації: погіршенням загального стану, втратою апетиту, лихоманкою, слабкістю, млявістю, зниженням активності, а також кашлем різної інтенсивності. У важких випадках можуть спостерігатися ознаки дихальної недостатності – задишка, прискорене дихання. Однак не завжди запалення легенів можна запідозрити в першу добу хвороби.

Тому при наявності зазначених симптомів необхідно обов’язково звернутися до лікаря! Діагноз пневмонії найчастіше клінічний, проте встановити його може тільки лікар. Для цього можуть знадобитися додаткові методи дослідження: розгорнутий аналіз крові, аналіз мокротиння, рентгенографія органів грудної клітки, бронхоскопія.

Лікування пневмонії. Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Якщо у вас з’явились симптоми, зверніться до лікаря. Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

Клінічне пульмонологічне відділення КМКЛ №4 проводить діагностику та лікування пацієнтів з патологією органів дихання (завідувач відділення, лікар-пульмонолог вищої категорії Л. Попова). В відділенні працюють висококваліфіковані фахівці, серед яких 3 лікарі-пульмонологи вищої категорії.

Наші лікарі

Image-1.1

Мостепан Тетяна Володимирівна

Директор
печерна

Печерна Галина Миколаївна

Завідувач рентгенологічного відділення
кв1

Родіонова Людмила Яківна

Завідувач ІІ терапевтичного відділення
ли1

Кобись Тетяна Олександрівна

Завідувач центру розсіяного склерозу
sl1

Солярик Сергій Олександрович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
aks

Аксютін Георгій Володимирович

Заступник головного лікаря з медичних питань
123

Бутирін Сергій Олексійович

Завідувач операційного відділення

Ми знаходимся